V pražských Malešicích vyroste tisícovka bytů od Skansky

Firma Skanska Reality koupila pozemek pro stavbu téměř tisícovky bytů v pražských Malešicích. Uvedl to server E15.cz. Stavební povolení chce získat do konce roku 2018. Skanska koupila sedmihektarový pozemek s bývalým průmyslovým areálem od společnosti DBD Group. Cenu žádná z firem neuvedla.

Podle dokumentace, kterou developer předložil k posuzování vlivů stavby na životní prostředí (EIA), budou mít chystané budovy hrubou podlažní plochu zřejmě přes 86.000 metrů čtverečních a nejvyšší stavby budou mít 13 podlaží, píše server. Kromě obytných budov je součástí plánů třeba vytvoření parku. Stávající budovy v areálu, které jsou v dezolátním stavu, čeká demolice.

„Aktuálně se soustředíme na návrh kvalitního urbanistického řešení této původně průmyslové čtvrti,“ řekla serveru generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková. Nyní firma připravuje podklady pro územní rozhodnutí.

 

Zdroj: ČTK

V pražských Malešicích vyroste tisícovka bytů od Skansky Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.