V Německu se vydražily za milion korun Hitlerovy akvarely

Aukční síň Weidler vydražila v Norimberku za 40 tisíc eur (přes jeden milion korun) 16 akvarelů a náčrtů. Podle znalců je namaloval bývalý nacistický vůdce Adolf Hitler. Informaci přinesl deník Bild.

V nabídce sobotní aukce bylo celkem 29 děl s podpisem A. Hitler, která pocházela z let 1904 až 1925. Znalecký posudek kresby označil za pravé. Nové majitele našlo 16 obrazů.

Nejvíce peněz vynesl akvarel s názvem Wohnhaus von Dr. Bloch (Dům doktora Blocha), za kterou kupec nabídl 7000 eur (190 000 korun). V nabídce byl také například pohled na Drážďany, který si za 5500 eur (150 000 korun) pořídil jistý obyvatel této saské metropole.

Ačkoli aukční síň tvrdí, že autentičnost obrazů jí potvrdili odborníci, v minulosti se často stávalo, že se na trhu prodávaly i padělky. Aukční síň Weidler se na Hitlerova díla specializuje a dražila je už několikrát. Například před třemi lety prodala jeho akvarel s názvem Matriční úřad a Stará radnice Mnichov za 130 000 eur (3,5 milionu korun). Loni zde kupce našel i obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze).

 

 

Zdroj: ČTK

V Německu se vydražily za milion korun Hitlerovy akvarely Foto: ČTK/DPA/Daniel Karmann: Akvarel bývalého nacistického vůdce Adolfa Hitlera

reklama

Další články

  1. ČSOB vyvolala arbitráž s ČNB o 20 miliard korun

    Byznys ·

    Československá obchodní banka (ČSOB) vyvolala arbitrážní řízení s Českou národní bankou (ČNB) o 20 miliard korun. Důvodem je právě probíhající soudní spor ČSOB se spol…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.