V Maďarsku chce Orbán znárodnit dříve privatizované firmy

Maďarsko jedná o znárodnění až sedmi poskytovatelů veřejných služeb. Prohlásil to dnes premiér Viktor Orbán. O které společnosti by mohlo jít, ale nesdělil. Maďarská vláda, kterou příští rok čekají volby, se již nějakou dobu snaží oživit ekonomiku.

Ještě to nemohu prozradit, ale u nejméně šesti až sedmi velmi důležitých společností v tomto sektoru (veřejných služeb), které byly v minulosti privatizovány, pokračujeme v jednáních o jejich odkoupení nebo přesunu do rukou státu, řekl premiér Orbán v rozhlasovém rozhovoru. „Energetický sektor v Maďarsku by mohl být státní do 2-3 let,“ prohlásil dnes Orbán ve vystoupení ve veřejnoprávním rádiu MR1-Kossuth. Již dříve země vykoupily podíly ve vodárnách v Budapešti, Pecsi či domácí podnikání s plynem od E.ON.

Mezi velké společnosti v sektoru distribuce energií a dalších veřejných služeb v Maďarsku patří němečtí dodavatelé E.ON a RWE, francouzské podniky EDF a GDF Suez a italská společnost Eni. Žádná z nich se k premiérově sdělení zatím nevyjádřila.

Zdroj: čtk, Reuters, AP

V Maďarsku chce Orbán znárodnit dříve privatizované firmy Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

  2. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.