reklama

V Kopřivnici hoří rozsáhlý průmyslový objekt, zasahuje 21 jednotek

V Kopřivnici na Novojičínsku hoří rozsáhlá budova složená z několika hal, je tam mimo jiné stanice technické kontroly a autoservis, zasahuje 21 hasičských vozů. Škody budou podle prvotních odhadů v řádu desítek milionů korun, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. Požár podle něj vypukl v sobotu kolem 20:00.

Mohlo by vás zajímat

Na místo hasiči vyslali výškovou techniku určenou na likvidaci požárů střech. „Nyní u požáru zasahuje 21 hasičských vozidel. Číslo nemusí být konečné,“ uvedl Gašparín. Dodal, že zásah potrvá do ranních hodin. Hasičům se do půlnoci nepodařilo dostat plameny pod kontrolu. Nemají informaci, že by při požáru někdo utrpěl zranění. „Nezasahovala tady ani záchranná služba,“ řekl mluvčí. Na místo v noci přijel podle Gašparína i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Haly které v minulosti patřily do areálu automobilky Tatra, nyní už podle Gašparína nejsou součástí areálu automobilky. Objekt využívá několik subjektů, uvedl. Celkem plameny zasáhly budovu o rozloze okolo 12 000 metrů čtverečních. „Hoří interiér a střecha,“ dodal mluvčí. Oheň podle informací ČTK způsobuje propadání střech hal.

Vzhledem k tomu, že hoří v blízkosti kolejiště v Kopřivnici, byl podle údajů na webu Českých drah přerušen vlakový provoz v úseku Příbor - Veřovice, byla tam zavedena náhradní autobusová doprava.

 

 

Zdroj: ČTK

V Kopřivnici hoří rozsáhlý průmyslový objekt, zasahuje 21 jednotek Foto: ČTK/Ožana Jaroslav

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.