V Jízdárně Pražského hradu zhlédnete největší retrospektivní výstavu Olbrama Zoubka

V Jízdárně Pražského hradu si prohlédnete dosud největší retrospektivní výstavu sochaře Olbrama Zoubka. Expozice, jejímž autorem je sám Zoubek, nabízí ukázku jeho celoživotní tvorby. Jde o dvě stě soch vytvořených od poloviny 50. let až po současnost. Některá díla jsou vystavena poprvé.

Sám Olbram Zoubek říká, že pracuje na sochách letících, vznášejících se a beztížných, se kterými rozehrává divadlo: každá socha v sobě nese určitou náladu, gesto nebo i neslyšitelný výkřik, jako by se spolu chtěly potkat a domluvit.

Umělce inspirovaly antické vzory, sochy Švýcara Alberta Giacomettiho a ženská krása. Koncepce ryze autorské výstavy využívá přirozené světlo a prostor hradní galerie. Výstava tak představuje umělce, který patří k nejstarší generaci českých sochařů.

Zdroj: Zet

V Jízdárně Pražského hradu zhlédnete největší retrospektivní výstavu Olbrama Zoubka Foto: NG

reklama

Další články

  1. Sněmovna obnovila činnost, poslanci složili slib

    Společnost ·

    Sněmovna dnes po třech měsících znovu obnovila svou činnost na ustavující schůzi. Poslanci složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali svého mandátu. Skončil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.