V IT mají muži a ženy stejné šance, pracovníků je nedostatek, říká Přikrylová z Czechitas

Obor IT trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. I proto je podle zakladatelky organizace Czechitas Dity Přikrylové zaměstnavatelům jedno, pokud sedí za strojem muž nebo žena. Přiznává ale, že ženám se jen nedostává takových příležitostí, jaké by si zasloužily. Díky Czechitas se tedy snaží v IT ženy a dívky vzdělávat. Spolupráci se svou komunitou pak může přijít vhod firmám.

Czechitas je neziskovou organizací, která se snaží ženy a dívky přivést do světa programování, kódování, grafického designu, digitálního marketingu a datové analytiky. Nabízí jim kurzy nebo letní školy, kde je seznamuje a učí práci ve výpočetní technologii. Vzniká tak komunita, která se může stát díky nedostatku zaměstnanců v oboru zajímavým zájmem firem.

„Dnes už ploché inzeráty nefungují. To víme všichni. Potřebují se více prezentovat jako firma. Pro mladé lidi jsou důležité trochu jiné hodnoty,“ přiznává Přikrylová v pořadu Personalistika Zet. I její organizace Czechitas proto umožňuje spolupracovat s komunitou rodících se IT dam, které mají zájem se sebevzdělávat. 

„U nás to není jako oslovení personální agentury,“ upozornila zakladatelka Czechitas s tím, že je pro organizaci důležité „sednout si“ s firmou jako takovou, její kulturou a vizí. Teprve poté spolu mohou začít spolupracovat. Vzhledem k povaze organizace si také musí firmy, které chtějí Czechitas oslovit, uvědomit, že organizace nedokáže dodat na pracovní pozice hotové lidi. „Jsou to vždy lidi, které se ještě dále ve firmě musí vzdělávat,“ řekla Přikrylová.

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

V IT mají muži a ženy stejné šance, pracovníků je nedostatek, říká Přikrylová z Czechitas Foto: Facebook / Czechitas

reklama

Další články

  1. V Rusku vyroste továrna na Mercedesy

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler zahájil výstavbu své první továrny na výrobu vozů Mercedes v Rusku. Jde o první novou investici velké zahraniční automobilky v Rus…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.