V Indii hrozí konec počítačům, mnoho lidí používá díky dostupnosti internetu raději smartphony

Počet uživatelů internetu v Indii stoupne podle zpravodajského serveru CNN do roku 2019 na 657 milionů lidí ze současných 277 milionů. Řada Indů se dostane na internet poprvé prostřednictvím chytrého telefonu. Důvodem je nízká cena smartphonů. Výrobcům stolních počítačů tak podle CNN nastávají těžké časy. Některé internetové obchody už kvůli tomu ruší klasické webové stránky a nahrazují je pouze mobilními aplikacemi. 

Stolní počítače se v Indii možná stanou minulostí hodnou muzeu. Chytré telefony jsou totiž nástrojem, prostřednictvím něhož internetové obchody vydělávají stále více peněz. „Smartphony dodávají sílu maloobchodnímu trhu díky tomu, jak spotřebitelé využívají ve stále větší míře chytré telefony na nákup produktů on-line,“ řekl v rozhovoru pro CNN Satish Meena ze společnosti Forrester Research.

Meena odhaduje, že prodeje mobilních telefonů předčí trh s desktopy už v příštím roce. Tržby za prodej smartphonů v Indii by pak mohly do konce roku 2019 dosáhnout 19 miliard dolarů.

Indičtí obchodníci se podle serveru CNN začínají přizpůsobovat tomuto novému trendu už nyní. Opouštějí totiž platformy určené pro počítače a svoji pozornost nově přesouvají na aplikace pro chytré telefony.

Jeden z největších indických internetových maloobchodníků, společnost Flipkart, například během tradičního indického svátku Diwali nabízel slevové poukazy pouze prostřednictvím aplikací určených pro chytré telefony. Uživatelé stolních počítačů podobnou výhodu neměli.

Módní portál Myntra, který rovněž vlastní společnost Flipkart, šel ještě dále. Ukončil totiž fungování svých webových stránek a nyní nabízí služby pouze prostřednictvím aplikace na smartphony.

Internet je v současnosti pro Indy díky levným smartphonům mnohem přístupnější. Řada modelů chytrých telefonů se v Indii prodává za cenu nižší než 100 dolarů (2473 korun). 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

V Indii hrozí konec počítačům, mnoho lidí používá díky dostupnosti internetu raději smartphony Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR podle Kim Čong-una vyvinula vodíkovou bombu

    Společnost ·

    Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un v rámci dnešního projevu v Pchjongjangu naznačil, že KLDR vyvinula vodíkovou bombu. O částech jeho projevu zaměřeného na obranyschopno…

  2. Boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti

    Byznys ·

    Běžecké boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti, firma tak chce snížit náklady a urychlit dodávky zákazníkům na svých hlavních trzích. Firma včera oznámila, že na z…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.