V EU stoupl počet žadatelů o azyl meziročně o 85 procent

Počet žadatelů o azyl v Evropské unii se ve letošním druhém čtvrtletí zvýšil ve srovnání s prvním kvartálem o 15 procent na 213 200 lidí. Meziročně pak stoupl o 85 procent. Informace vycházejí z údajů statistického úřadu Eurostat. V České republice počet žádostí mezi dubnem a červnem klesl oproti prvnímu čtvrtletí téměř o čtvrtinu na 275. Polovinu žadatelů tvořili Ukrajinci. 

Nejvíce žádostí o azyl v Evropské unii podle údajů Eurostatu ve druhém čtvrtletí podali lidé ze Sýrie a Afghánistánu. Syřané předložili téměř 44 tisíc žádostí, Afghánských žadatelů bylo 27 tisíc.

Nejvíce žádostí ve druhém čtvrtletí obdrželo Německo, kde počet uchazečů o azyl stoupl o 11 procent na téměř 81 tisíc. Za Německem následovalo Maďarsko s téměř 33 000 žádostí. Maďarsko bylo navíc zemí s nejvyšším poměrem počtu žádostí o azyl k počtu obyvatel.

Na milion obyvatel Maďarska ve druhém čtvrtletí připadalo 3 317 žádostí o azyl. Nejmenší podíl počtu žádostí o azyl k počtu obyvatel vykázalo Slovensko, a to pět žádostí na milion obyvatel. V České republice připadlo na milion obyvatel 26 žádostí, uvedl Eurostat.

 

 

Zdroj: ČTK

V EU stoupl počet žadatelů o azyl meziročně o 85 procent Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.