V EU se zotavuje poptávka po autech, jejich prodej v únoru vzrostl o 7,3 procenta

V Evropské unii se v únoru meziročně zvýšil o 7,3 procenta na 924 440 prodej osobních automobilů. Podle Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) zaznamenaly z velkých trhů největší nárůst Španělsko, Itálie a Británie. Automobilka Škoda auto zvýšila prodej o 7,3 procenta na 40 855 aut. 

Po šestiletém propadu, který zapříčinil nejnižší hodnoty prodeje za desítky let, se v Evropě zotavuje poptávka po autech. Prodej osobních aut v EU rostl v únoru již 18. měsíc v řadě. Celkový počet 924 440 vozů představuje nově registrovaná osobní auta v sedmadvaceti státech EU, není v nich zahrnuta Malta, kde údaje nejsou k dispozici.

Ve Španělsku se prodej meziročně zvýšil o 26,1 procenta a v Itálii o 13,2 procenta. V Německu byl prodej meziročně vyšší o 6,6 procenta.

Mezi automobilovými značkami kralovala skupina Volkswagen, která opět rostla rychleji než celý trh. V únoru zvýšila podíl na unijním trhu o 0,9 bodu na 25,3 procenta.

 

Zdroj: ČTK

V EU se zotavuje poptávka po autech, jejich prodej v únoru vzrostl o 7,3 procenta

reklama

Další články

 1. Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

  Byznys ·

  Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na střed…

 2. Ryanair bude létat přes Atlantik

  Byznys ·

  Správní rada irských nízkonákladových aerolinek Ryanair schválila plány na zahájení letů přes Atlantský oceán. Firma však současně upozornila, že bude trvat nejméně čt…

 3. Putin se poprvé po 11 dnech objevil na veřejnosti

  Společnost ·

  Ruský prezident Vladimir Putin po jedenácti dnech vystoupil na veřejnosti v Petrohradě před Konstantinovým palácem při příležitosti návštěvy kyrgyzského prezidenta Alm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.