V EU nadále roste zájem o nové vozy, v dubnu stoupl jejich prodej o 7 procent

V Evropské unii vzrostl v dubnu prodej nových aut o 6,9 procenta na 1,166 milionu vozů. Evropský automobilový trh tak vykázal růst již dvacátý měsíc po sobě. V úterý o tom informovalo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Počet nových registrací osobních vozů za první čtyři měsíce meziročně stoupl o 8,2 procenta.  

Letošní duben byl pro evropský trh nejlepší od roku 2009. Růst zaznamenaly všechny hlavní evropské trhy, zejména Itálie, kde prodej stoupl o 24 procent. Silný byl také nárůst odbytu v Německu a Británii.

Údaje českého Svazu dovozců automobilů minulý týden ukázaly, že prodej nových osobních aut v tuzemsku od ledna do dubna meziročně vzrostl o 22 procent na 73 833 vozů.

Mladoboleslavská Škoda Auto v dubnu zvýšila prodej v EU o 10,4 procenta na 53 493 vozů a za čtyři měsíce roku jí odbyt vzrostl o 6,6 procenta. Její tržní podíl se ale od počátku roku mírně snížil na 4,2 procenta.

Nejprodávanější značkou zůstává německý Volkswagen. Sesterská značka Škody z koncernu Volkswagen Group zaznamenala nárůst registrací o 5,4 procenta na více než 148 000 vozů a celá skupina registrovala zvýšení prodeje v EU o 5,6 procenta na téměř 305 tisíc aut.

Nejvíce z velkých výrobců posílila společnost Renault Group, jejíž prodej stoupl o 14,9 procenta. Odbyt francouzské značky Renault meziročně posílil o 15 procent, zatímco rumunská dceřiná firma Dacia vykázala přírůstek o 14,5 procenta.

 

Zdroj: ČTK

V EU nadále roste zájem o nové vozy, v dubnu stoupl jejich prodej o 7 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.