V Estonsku se zapojilo tisíce vojáků do cvičení armád NATO

V Estonsku dnes začalo vojenské cvičení Severoatlantické aliance, dosud největší v dějinách tohoto nezávislého pobaltského státu. Do manévrů nazvaných Spring Storm (Jarní zteč) se zapojilo 9000 vojáků z pobaltských států a dalších deseti zemí NATO. Cvičení potrvá tři týdny.

Obdobná vojenská cvičení se v Estonsku konají už 15 let, to nynější je ale nejrozsáhlejší. Cvičné operace se podle listu Postimees soustřeďují do severních a severovýchodních oblastí země a jejich cílem je prověřit součinnost pozemních sil s ostatními armádními složkami a spojeneckými útvary. Do manévrů se podle estonského velení zapojí i vzdušné a námořní síly.

Do Estonska, stejně jako do Litvy, Lotyšska a Polska, se z rozhodnutí loňského summitu NATO přemístily čtyři alianční prapory, které mají posílit obranu východního křídla Severoatlantické aliance před rostoucí hrozbou Ruska. V Estonsku tvoří hlavní část spojeneckých sil příslušníci britské armády.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

V Estonsku se zapojilo tisíce vojáků do cvičení armád NATO Foto: yegorovnick / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Macronovo vítězství může pomoci české koruně

    Byznys ·

    Nedělní vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách přispěje k posílení společné evropské měny. Podle analytiků může po…

  2. Macron se stal novým francouzským prezidentem

    Společnost ·

    Francouzské prezidentské volby vyhrál centrista Emmanuel Macron. Podle povolebních odhadů získal přibližně 65 procent hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine L…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.