V Česku se podniká špatně, říká Vladimír Krajíček

Dalším hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl generální ředitel a předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny, JUDr. Vladimír Krajíček. O čem mimo jiné hovořil? 

O podnikání v Česku

"Myslím si, že v se tu špatně podniká. A to vzhledem k tomu, že je tu obrovské množství předpisů. Na ty, kdo podnikají, se kladou obrovské nároky. Na člověka, který má ambici něco vytvořit, čeká strašná spousta byrokratických těžkostí." 

O tom, jaké vlastnosti má mít správný lídr

"Člověk, který řídí lidi, by měl mí porozumění pro rozmanitost. Hledat příčiny toho, proč lidé věci prosazují jinak. Hledat, co je zatím."

O nejdůležitějších dovednostech vrcholového manažera nadnárodní firmy

"Důležité je vnímat kulturní rozdíly mezi zeměmi. Můžete prosazovat mnoho věcí mezinárodně, ale vždy musíte brát do úvahy místní specifika. Kulturní kontext mentality je možná nejdůležitější. Pokud ho nevezmete do úvahy, budou mít lidé pocit, že jim někdo něco vnucuje a to není nikdy žádoucí."

Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.    

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.


Zdroj: ZET/youradio.news

 

 

 

 

V Česku se podniká špatně, říká Vladimír Krajíček Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Vláda chce představit plán investic na 10 let

    Společnost ·

    Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v d…

  2. Kdysi střídmá Čína propadá konzumerismu

    Byznys ·

    "Neviditelní chudí" je nové trendy označení, které se šíří na čínském internetu. S nádechem ironie označuje mladé lidi, kteří vydělávají více než 10 000 jüanů měsíčně …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.