V České republice má do konce roku začít působit první pobočka Bank of China

Pobočka jedné z největších státem vlastněných bank v Číně, Bank of China, začne v Česku působit do konce letošního roku. Sídlit bude v pražském Florentinu a za začátku bude mít 15 až 20 zaměstnanců. Novinářům to v pondělí při slavnostním otevření pobočky řekl ředitel přípravného výboru banky Wen-po Chou.

Dodal, že banka se v Česku bude soustředit nejen na financování velkých firem, ale i na malé a střední podniky.

O otevření pobočky Bank of China v tuzemsku informoval úřad prezidenta už loni na podzim, při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Číně. Český prezident tehdy řekl, že to považuje za úspěch, protože čínští investoři podle něj samozřejmě potřebují určité finanční krytí od své domácí banky.

Bank of China (BoC), která vznikla v roce 1912, je čtvrtou největší bankou v Číně. Ve střední a východní Evropě dosud působí prostřednictvím své pobočky v Budapešti. Podle svého webu je aktivní kromě pevninské Číny, Hongkongu a Macaa také v dalších 38 zemích. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl čistý zisk BoC o pět procent na 38,5 miliardy jüanů (155,2 miliardy Kč).

O vstup na český trh má kromě BoC zájem také jedna z největších čínských bank China Construction Bank (CCB). Na konci prvního pololetí 2013 dosáhla její tržní kapitalizace 176,7 miliardy dolarů, což ji řadilo mezi pět největších bank na světě.

 

Zdroj: ČTK

V České republice má do konce roku začít působit první pobočka Bank of China Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Islámský stát rekrutuje studenty v Ghaně

    Společnost ·

    Ghanské úřady vyšetřují několik univerzit kvůli podezření z náboru studentů do extrémistického hnutí Islámský stát (IS). Informovala o tom BBC s odkazem na ghanské vyš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.