V červenci zbankrotovalo nejméně podnikatelů za pět let

Obchodní společnosti v červenci vyhlásily celkově 60 bankrotů. Představuje to nárůst dvou firem oproti předchozímu měsíci. Ruku v ruce s tím došlo k vyhlášení 377 bankrotů podnikatelů. To představuje pokles o 108 firem oproti předchozímu měsíci a zároveň nejméně za posledních pět let. Informace vycházejí ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Ekonomická situace je pro drobné podnikatele příznivá již delší dobu. Díky dlouhodobě rostoucí ekonomice, zvyšujícím se platům a téměř plné zaměstnanosti roste poptávka po jejich službách jak z řad firem, tak z řad obyvatel. To má následně vliv na pokles počtu bankrotů fyzických osob podnikatelů i na celkový počet lidí, kteří své podnikání ukončí," komentovala čísla analytička společnosti CRIF Věra Kameníčková.

V červenci bylo zároveň podáno 93 návrhů na bankrot obchodních společností, o 12 více než v červnu. Dále bylo podáno 489 návrhů na bankrot podnikatelů, o 17 méně než v předchozím měsíci. Šlo tak o druhý nejnižší měsíční počet návrhů v tomto roce.

V červenci bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (15 bankrotů), průmyslu (13) a ve službách převážně pro podniky (deset). Pouze jeden bankrot byl naopak vyhlášen v zemědělství a dobývání a dva ve stavebnictví.

Nejvíce bankrotů firem bylo vyhlášeno v červenci v Praze (22) a v Jihomoravském kraji (osm). Naopak v Pardubickém kraji a na Vysočině nebyl ani jeden. Nejvíce bankrotů podnikatelů bylo vyhlášeno ve Středočeském kraji (50) a v Moravskoslezském kraji (49). Nejméně naopak ve Zlínském kraji (deset) a v Karlovarském kraji (osm bankrotů).

 

 

Zdroj: ČTK

V červenci zbankrotovalo nejméně podnikatelů za pět let Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČNB přistoupila ke zvýšení úrokových sazeb

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1…

  2. Biden by v příštích volbách porazil Trumpa

    Společnost ·

    Bývalý americký viceprezident Joe Biden by v případě své kandidatury pravděpodobně v prezidentských volbách za dva roky porazil dosavadní hlavu státu Donalda Trumpa. P…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.