V egyptském letovisku došlo k útoku, dva ukrajinští turisté byli ubodání

Dvě ukrajinské turistky v pátek byly zavražděny v egyptském letovisku Hurgada při útoku nožem. Útočník, který byl zadržen, také zranil další čtyři turisty. Informovaly o tom podle agentury Reuters egyptské ministerstvo vnitra a bezpečnostní zdroje. Motiv činu je zatím nejasný. Při pátečním útoku v Hurgadě byla zraněna i 36letá Češka. 

Egyptské ministerstvo vnitra uvedlo, že oběťmi jsou turisté různých národností. Podle agentury AP jde vedle dvou zavražděných Ukrajinek o tři osoby ze Srbska a jednoho Poláka. Zranění, které prý útočník zasáhl do obličeje, krku a nohou, byli převezeni do místních nemocnic.

Předběžné vyšetřování podle egyptského ministerstva vnitra ukazuje, že útočník patrně na hotelovou pláž připlaval z nedaleké veřejné pláže.

Útok se odehrál několik hodin poté, co pravděpodobně islamističtí radikálové v Gíze zastřelili pět egyptských policistů na kontrolním stanovišti.

Při pátečním útoku v Hurgadě byla zraněna i 36letá Češka. Oznámilo to na twitteru české ministerstvo zahraničí s tím, že informaci potvrdily egyptské úřady. Žena má lehce poraněnou nohu, je hospitalizována v místní nemocnici a v následujících hodinách ji navštíví diplomat z české ambasády v Káhiře, uvedl Černínský palác.

 

 

Zdroj: ČTK

V egyptském letovisku došlo k útoku, dva ukrajinští turisté byli ubodání

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.