V Dubaji bude stát první hotel se svým vlastním pralesem

Už v roce 2018 slibují architekti otevřít v Dubaji první hotel se svým vlastním deštným pralesem. Rosemont Hotel and Residences se na téměř 200 tisících metrech čtverečních pochlubí hotelovým i rezidenčním prostorem, umělou pláží a bazénem s proskleným dnem. Celých 7 000 metrů čtverečních pralesa se pak bude nacházet na „pódiu“ dvou hotelových věží.

Dvě sedmačtyřiceti poschoďové věže navrhla skupina ZAS Architects. Jedna věž bude sloužit jako hotel, druhá věž pak nabídne 280 rezidenčních nemovitostí. Developerský projekt za 550 milionů dolarů město proslavené umělými ostrovy a rekordy trhající architekturou jistě vítá s otevřenou náručí. Podívejte se na vizualizaci projektu:

 

Už samotný příjezd k hotelu bude zážitkem. Hosté uvítá obří 3D projekce na stropě. která je zavede do hlubin oceánu nebo do srdce pralesa.

Zdroj: ZAS Architects / image by Plompmozes

Po vstupu do hlavní haly zákazníky uvítá robotický nosič zavazadel.

Zdroj: ZAS Architects / image by Plompmozes

Hotel bude provozovat Hilton Worldwide pod svou značkou Curio. Hosté a obyvatelé budou moci využít bowlingovou halu, jump park, nebo laser tag arény. 

Zdroj: ZAS Architects

Hlavním lákadlem bude ale zmíněná džungle s vodopády, potoky a senzorovým systémem na déšť, který má napodobit klima deštného pralesa. Ta se bude nacházet na špici pětipatrového pódia, ze kterého se obě budovy tyčí.

Zdroj: ZAS Architects / image by Plompmozes

Zdroj: ZAS Architects / image by Plompmozes

Kdo dává přednost městu, může ve 25. patře objevit obrovský bazén s proskleným dnem, který nabídne panoramatický výhled na metropoli.

Zdroj: ZAS Architects

Zdroj: ZAS Architects

V Dubaji bude stát první hotel se svým vlastním pralesem Foto: ZAS Architects / image by Plompmozes

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.