V Británii poprvé po dvou letech stoupla míra nezaměstnanosti

Ve Velké Británii stoupla za téměř dva roky míra nezaměstnanosti. V tříměsíčním období do konce ledna překvapivě vzrostla na 4,4 procenta ze 4,3 procenta v předchozích třech měsících. Informace vycházejí ze středečních údajů britského statistického úřadu. Vzhledem k tomu, že růst mezd zůstává slabý, centrální banka zřejmě se zvyšováním úrokových sazeb počká na zlepšení situace na trhu práce, poznamenala agentura Reuters.

Přestože míra nezaměstnanosti mírně stoupla, celkový počet zaměstnaných osob se zvýšil o 88 000, v souladu s očekáváním analytiků oslovených agenturou Reuters. Zvýšení míry nezaměstnanosti úřad přičítá tomu, že nezaměstnaní nejsou aktivní a práci si ani nehledají.

Mzdy v lednu vzrostly o 2,5 procenta po růstu 2,4 procenta v předchozím měsíci a za mírou inflace pohybující se na hranici tří procent tak stále zaostávají.

Počet osob ze zemí Evropské unie pracujících v Británii se ve zmíněném období meziročně zvýšil o 4,5 procenta, což je nejméně od třetího čtvrtletí 2013.

 

 

Zdroj: ČTK

V Británii poprvé po dvou letech stoupla míra nezaměstnanosti Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Je možné řídit vědecké instituce jako firmu?

  Tech ·

  Výzkumné organizace, mezi něž patří vysoké školy a ústavy Akademie věd, představují významné zaměstnavatele. Jsou rovněž zadavatelé veřejných zakázek a realizují velké…

 2. Trump plánuje zakázat úpravu pušek na samopaly

  Společnost ·

  Americká hlava státu Donald Trump v úterý uvedl, že chce v USA zakázat úpravu pušek na automatické zbraně, s nimiž lze za minutu vystřelit několik set nábojů. Bílý dům…

 3. Bitcoin dosáhl třítýdenního maxima

  Byznys ·

  Digitální měna bitcoin v úterý na lucemburské burze Bitstamp dosáhla svého třítýdenního maxima 11 722, 58 dolaru (zhruba 241 000 korun). Ve srovnání s letošním minimem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.