V březnu klesla potřetí za sebou důvěra v českou ekonomiku

Důvěra v českou ekonomiku v březnu potřetí za sebou klesla, proti únoru se snížila o čtyři desetiny bodu na rovných deset bodů. Snížil se ukazatel důvěry podnikatelů, důvěra spotřebitelů se nezměnila. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

„Mírný pokles důvěry v českou ekonomiku není nijak alarmující. Důvěra v ekonomiku zůstává na velmi vysoké úrovni, což platí v prvé řadě o spotřebitelské důvěře,“ uvedl hlavní analytik Generali Investments CEE Radomír Jáč.

Ukazatel důvěry spotřebitelů zůstal na 3,3 bodu, u podnikatelů se proti únoru snížil o šest desetin bodu na 11,6 bodu. Mezi podnikateli se důvěra zvýšila v průmyslu, ve stavebnictví se nezměnila. Ve službách a obchodě se optimismus snížil.

Celkově průzkum podle Jáče vyznívá pro českou ekonomiku i nadále příznivě. „Nízké ceny ropy, prorůstové nastavení tuzemské hospodářské politiky a oživení ekonomiky v eurozóně jsou faktory, jež by v letošním roce měly vyústit do zrychlení hospodářského růstu České republiky,“ uvedl.

 

 

Zdroj: ČTK

V březnu klesla potřetí za sebou důvěra v českou ekonomiku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko vydrží s penězi jen do Velikonoc

    Byznys ·

    Řecku hrozí, že se po Velikonocích dostane do platební neschopnosti. Podle interních výpočtů Evropské komise má řecká vláda dostatek peněz jen do 8. dubna. Od dalšího …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.