V australské Canbeře demonstrovalo proti islámu 400 lidí

V australské metropoli se dnes na demonstraci proti údajné rozpínavosti islámu sešlo asi 400 lidí. Organizátoři mimo jiné tvrdili, že Německo čelí přistěhovaleckému džihádu, tedy muslimské svaté válce, uvedl portál bavorské rozhlasové stanice BR. Proti odpůrcům islámu protestovalo v Canbeře asi 40 příznivců levice, k žádným násilným střetům nedošlo.

Demonstranti proti islámu pochodovali před sídlo federálního parlamentu, s sebou nesli transparenty s hesly jako „Islám je zločin proti lidskosti“ nebo „Rapefugees not welcome“. Poslední slogan u termínu Rapefugees spojuje anglická slova rape (znásilnění) a refugees (uprchlíci) a staví se do protikladu věty Refugees welcome (Uprchlíci vítejte), kterou používají hnutí podporující běžence.

„Podporujeme západní kulturu,“ řekli organizátoři demonstrace. „Vidíme, co se děje, když je islám jako v Kolíně nekontrolovaný,“ dodali. Odkázali tak na silvestrovské události v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem, kde se podle předběžných závěrů policejního vyšetřování četných násilností na ženách dopouštěli imigranti a velkou část tvořili žadatelé o azyl.

Demonstranti během pochodu skandovali „Kdo u čerta je Alláh?“ nebo „Milujeme vepřové maso“. Dav také kritizoval australskou vládu za to, že údajně podléhá tlaku muslimů a zakazuje vepřové ve školních jídelnách či podporuje školení džihádistů v mešitách.

Protest v Canbeře svolalo hnutí Reclaim Australia (Získejme Austrálii zpět), které se podle médií inspirovalo v německém protiislámském hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Dnešní akce podle portálu canberratimes.com.au byla dosud největší, kterou toto australské sdružení uspořádalo, a také byla koordinována s Pegidou.

 

 

Zdroj: ČTK

V australské Canbeře demonstrovalo proti islámu 400 lidí Foto: ČTK/DPA/Subel Bhandari: Demonstrace proti islámu v australské Canbeře

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.