V americkém soukromém sektoru vzniklo nejvíce míst za více než rok

V americkém soukromém sektoru vzniklo v prosinci 238.000 nových pracovních míst, což je nejvíce za 13 měsíců. Oznámila to dnes soukromá organizace ADP, která zároveň zlepšila svůj údaj za listopad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že v posledním měsíci loňského roku vzniklo v průměru 200.000 nových pracovních míst. Jejich odhady se pohybovaly od 170.000 do 240.000 míst.

ADP současně zpřesnila údaj za listopad, a to směrem vzhůru na 229.000 z původních 215.000 nových pracovních míst.

Zpráva ADP přichází dva dny před důležitou vládní zprávou o prosincovém vývoji nezaměstnanosti, která je komplexnější a zahrnuje jak soukromý, tak státní sektor. Analytici očekávají, že v prosinci vzniklo v USA zhruba 196.000 nových pracovních míst. To by bylo o něco méně než v listopadu.

Aby se míra nezaměstnanosti nezvyšovala, je podle ekonomů potřeba, aby každý měsíc vznikalo nejméně 150.000 pracovních míst a ekonomika rostla tempem nejméně 2,5 procenta ročně. Aby se míra nezaměstnanosti začala výrazněji snižovat, musí ekonomika vytvářet zhruba 250.000 míst měsíčně.

Zdroj: ČTK

V americkém soukromém sektoru vzniklo nejvíce míst za více než rok Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.