Uznání daňového ráje Liberland mezinárodním společenstvím očekává jeho prezident příští měsíc

Bývalý ekonomický analytik a prezident nově vzniklého daňového ráje Liberland Vít Jedlička řekl v pravidelném pořadu rádia ZET Tržní okénko, že uznání nového státu mezinárodním společenstvím očekává už na začátku příštího měsíce.  Podle něj vyvolává stát Liberland, který se nachází na sporném hraničním území Srbska a Chorvatska, velké nadšení v obou těchto zemích.

Stát, kde se budou platit dobrovolné daně - tak prezentuje zemi Liberland její zakladatel a prezident Vít Jedlička. Takzvaných černých pasažérů se však nebojí. „Ten stát bude potřebovat tak málo peněz, vzhledem k minimálnímu množství byrokracie, že si myslím, že budeme mít nakonec stejně největší přebytek státního rozpočtu na občana,“ řekl hlavnímu ekonomovi finanční skupiny Roklen Lukášovi Kovandovi v pořadu Tržní okénko Jedlička.

První obyvatelé už podle Jedličky oblast zabydlují. „Nejaktivnější jsou v tom Švýcaři, kteří již založili Liberland Suisse Settlement Corporation. Jsou nejodhodlanější, každý člen musí složit poměrně vysoký vklad a poté ještě samotní členové této korporace jedou na místo a postupně to zabydlují,“ řekl Jedlička. 

Prozatím jediný zádrhel v souvislosti se zakládáním nového daňového ráje je problém s ilegální emigrací z Chorvatska do Liberlandu. „Jediný správný způsob, jak se dostat do Liberlandu je skrz mezinárodní vody,“ upozornil Jedlička. Chorvatští policisté totiž nelegální přechod pokutují dvěma tisíci kunami (asi 7200 korun).

 

Pořad Tržní okénko je pravidelný magazín rádia Zet. Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda v něm se svými hosty mluví o aktuálním ekonomickém dění.

Aktuální díl pořadu si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Uznání daňového ráje Liberland mezinárodním společenstvím očekává jeho prezident příští měsíc Foto: liberland.org - vlajka Liberlandu

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.