Uvnitř OSN si 54 pracovníků stěžovalo na sexuální delikty

OSN obdržela v rámci letošních prvních třech měsíců 54 stížností na sexuální zneužívání, kterého se údajně dopustili její (spolu)pracovníci. V úterý o tom informoval mluvčí OSN Farhan Haq s tím, že všechna obvinění se prověřují.

Čtrnáct stížností směřuje proti příslušníkům mírových sborů OSN. Osmnáct se týká zaměstnanců neupřesněných agentur, fondů a programů OSN. Jiných 21 bylo vzneseno proti osobám z partnerských organizací OSN. Jednomu obvinění čelí člen mezinárodní jednotky, která působí pod mandátem Rady bezpečnosti OSN.

Z 66 obětí je 13 nezletilých dívek, uvedl Haq. Podle něj jsou dvě zneužité ženy a jedna dívka těhotné.

Dosavadní vyšetřování ukázalo odůvodněnost dvou stížností a dvou ne. Dalších 21 obvinění je v různé fázi vyšetřování a 27 se předběžně vyhodnocuje, dodal Haq podle agentury AP.

Loni OSN obdržela 138 stížností na sexuální delikty svých (spolu)pracovníků. Vyplývá to z březnové zprávy OSN, podle které se přes 40 procent obvinění týkalo příslušníků mírových sborů. Generální tajemník OSN António Guterres označil eliminaci zneužívání za jednu ze svých hlavních priorit pro letošek.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Uvnitř OSN si 54 pracovníků stěžovalo na sexuální delikty Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin a Macron pro zachování dohody s Íránem

    Společnost ·

    Prezidenti Ruska a Francie Vladimir Putin a Emmanuel Macron se v dnešním telefonickém rozhovoru vyslovili pro zachování a "bezpodmínečné plnění" dohody o íránském jade…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.