reklama

Úspěšnost v crowdfundingu vám vyrazně zvýší poutavé video

Máte zajímavý nápad na podnikání, ale chybí vám finanční prostředky? Zkuste představit svůj projekt na crowdfundingovém portálu, kde můžete vybrat peníze od lidí, které svým nápadem zaujmete. Jak toho docílit? Jana Ecksteinová ze serveru Hithit v pořadu Podnikání od A do Zet říká, že šance na úspěch může zvýšit video. Neschovávejte se přitom za animací, důležité je být sám sebou. 

Další díly pořadu

„Video je určitě dobrý nápad. V roce 2015 mělo 80 procent úspěšných projektů video. Neříkám, že bez videa se to nedá nebo že video vám úspěch zařídí, ale je to dobrá cesta, jak tu věc ukázat lidem na druhé straně obrazovky. Skvělé je, když tímto způsobem můžete navázat oční kontakt. Neschovávejte se za animaci, ale prostě to buďte vy,“ řekla Ecksteinová na rádiu Zet.

Člověk se ani nemusí opírat o skvělou produkci natočenou například pomocí dronů v doprovodu s top modelkami se šampaňským. Pro lidi musí být projekt především uvěřitelný. Na druhou stranu není dobré publikovat nekvalitní video. To může totiž vrhnout špatné světlo na celý projekt.

„Není to ale potřeba udělat ani skvěle profesionální, protože lidé si potom řeknou, že když jste byli schopní natočit takovéto video, tak nemáte problém zafinancovat další náležitosti vašeho projektu,“ uvedla Ecksteinová.

Pokud v rámci crowdfundingové kampaně nevyberete požadovanou hranici peněz, tak nemusíte zoufat. Peníze se totiž vrátí zpět lidem, kteří vás podpořili. Podle Ecksteinové se říká, že autoři neúspěšných kampaní později uspějí.

V případě úspěchu je zase důležité ozvat se podporovatelům a ocenit je za jejich vynaložené finanční prostředky.

„Odměna je nejčastěji něco, co je svázané s vašim podnikáním, produktem, který vyrábíte nebo s nápadem, který máte záměr,“ sdělila Ecksteinová.

Crowdfunding je forma hromadného financování. Na území České republiky tuto službu nabízí portál Hithit. Ten funguje už čtyři roky. Má za sebou více než 1300 projektů, z čehož jich byla více než polovina úspěšných. Prostřednictvím portálu se vybralo přes 70 milionů korun. 

 

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Janou Ecksteinovou z projektu Hithit si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Úspěšnost v crowdfundingu vám vyrazně zvýší poutavé video Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Palata: Výběr zemí Trumpova zákazu je nelogický

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump o víkendu vydal dekret, ve kterém zakázal lidem ze sedmi blízkovýchodních zemí vstup do Spojených států. Nový šéf Bílého domu zdůvodnil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.