USA vyzvaly Německo ke snížení obchodního přebytku

Americký ministr financí Steven Mnuchin v sobotu na jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve Washingtonu vyzval Německo ke snížení jeho obchodního přebytku. Informovala o tom agentura DPA.

„Podle našeho názoru nadměrně vysoké obchodní přebytky stejně jako nadměrně vysoké deficity nepomáhají podporovat volný a spravedlivý obchodní systém,“ uvedl ministr. Podle agentury Reuters rovněž vyzval MMF k posílení dozoru nad obchodními nerovnováhami a měnovými kurzy svých členů.

Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že ochrání americký průmysl před nepoctivou zahraniční konkurencí. Hrozí zavedením dovozních restrikcí a kritizuje země, jako jsou Německo, Čína či Japonsko, kvůli vysokým přebytkům v obchodování s USA a kvůli tomu, že těží se slabého měnového kurzu.

 

Zdroj: ČTK

USA vyzvaly Německo ke snížení obchodního přebytku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ve Francii začalo první kolo prezidentských voleb

    Společnost ·

    Ve Francii začalo v neděli první kolo prezidentských voleb, ve kterém 47 milionů voličů rozhodne o tom, kteří dva z 11 kandidátů postoupí do druhého kola. Za favorita …

  2. Trump zmírnil odpor k dohodě s EU o TTIP

    Byznys ·

    Americký prezident Donald Trump zmírnil svůj odpor vůči obchodnímu vyjednávání s Evropskou unií jako celkem, když pokusy o dohodu s jednotlivými členskými státy selhal…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.