USA vydaly v souvislosti s dieselgate zatykač pro pět bývalých manažerů Volkswagenu

Spojené státy vydaly mezinárodní zatykač na pět bývalých manažerů německé automobilky Volkswagen v souvislosti s jejím emisním skandálem. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu německého listu Süddeutsche Zeitung.

Pětice bývalých manažerů a vývojářů, včetně dvou pomocníků bývalého ředitele VW Martina Winterkorna, je americkými úřady obviněna ze zločinného spolčení a porušování amerických předpisů o ochraně životního prostředí, uvedl list. Mluvčí VW informaci odmítl komentovat.

Šestý z nich, bývalý manažer VW Oliver Schmidt byl zatčen v Miami v únoru, když se chystal odletět do Německa.

Německé úřady pravděpodobně pětici obviněných do USA nevydají, píše list. Podle ústavy mohou být němečtí občané vydáni pouze do jiných zemí Evropské unie nebo mezinárodnímu soudu. Kdyby však z Německa vycestovali, riskují, že budou do Spojených států vydáni třetí zemí.

Volkswagen v září 2015 v USA přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových automobilů software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

 

Zdroj: ČTK

USA vydaly v souvislosti s dieselgate zatykač pro pět bývalých manažerů Volkswagenu Foto: simone mescolini / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EU prodlouží sankce proti Rusku, uvedl Tusk

    Byznys ·

    Evropská unie prodlouží hospodářské sankce uvalené na Rusko kvůli ukrajinské krizi. Rozhodnutí vrcholné schůzky oznámil na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk.…

  2. Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

    Byznys ·

    Řecko by už brzy mělo být připraveno k návratu na trhy dluhopisů. Na středečním zasedání vlády to prohlásil řecký premiér Alexis Tsipras. Atény by emisí státních dluho…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.