USA riskují předáním výhody dominance na trhu s obnovitelnými zdroji Číně

Pařížskou klimatickou dohodu ohrožuje změna postoje Spojených států amerických v čele s prezidentem Donaldem Trumpem. Mezi stranami, které se na klimatické dohodě domluvily, patří dva největší producenti CO2. Konkrétně jde o USA a Čínu. Nová infografika serveru Statista poukazuje na riziko, které vypovězení klimatické dohody pro Spojených států představuje. Už nyní je s ohledem na obnovitelné zdroje Čína ve velké míře napřed.  

Vedle firemních investic se točí s ohledem na vývoj obnovitelných zdrojů energie i velké množství peněz v národních vládách. Každá se pokouší získat v tomto závodě dominantní postavení. Infografice dominuje Čína, která minulý rok investovala do obnovitelných zdrojů energie necelé dvě miliardy dolarů (44,6 mld. korun)

Spojené státy americké svým postojem nyní riskují, že předají v tomto ohledu výhodu Číně příliš brzy. Trump totiž negativní dopady globálního oteplování bagatelizuje a nevěří tomu, že emise CO2 mají dlouhodobý vliv na životní prostředí.

Zdroj: Statista.com

Čísla konkrétně vycházejí ze zprávy Globálních trendů v investicích do obnovitelných zdrojů energie za rok 2017, kterou vypracovala Francouzská škola spolupracující s programem Organizace spojených národů pro životní prostředí (United Nations Environment Programme – UNEP). 

 

 

Zdroj: Statista.com 

USA riskují předáním výhody dominance na trhu s obnovitelnými zdroji Číně Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.