reklama

USA podle Trumpa pozastaví vojenská cvičení s jihokorejskou armádou

Spojené státy jako vstřícný krok vůči KLDR pozastaví společné vojenské manévry s jihokorejskou armádou, které Pchjongjang opakovaně kritizuje jako provokaci a nácvik invaze do Severní Koreje. Na tiskové konferenci po setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem to oznámil americký prezident Donald Trump a zdůraznil, že USA si ale v Jižní Koreji své vojenské kapacity ponechají.

Mohlo by vás zajímat

"Válečné hry jsou velmi drahé, většinu platíme my," řekl Trump. "Za daných okolností, kdy jednáme, je tak podle mě nepatřičné manévry pořádat," dodal s odkazem na Kimův závazek jaderného odzbrojení.

KLDR pořádání manévrů vnímala velmi kriticky a cvičení označovala za velký zdroj napětí na Korejském poloostrově. Také Trump na tiskové konferenci označil cvičení za velmi provokativní. Od jejich pozastavení si pak slibuje snadnější jednání o jaderném odzbrojení.

 

 

Zdroj: ČTK

USA podle Trumpa pozastaví vojenská cvičení s jihokorejskou armádou Foto: Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

  1. Vláda chce představit plán investic na 10 let

    Společnost ·

    Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.