USA podle Trumpa pozastaví vojenská cvičení s jihokorejskou armádou

Spojené státy jako vstřícný krok vůči KLDR pozastaví společné vojenské manévry s jihokorejskou armádou, které Pchjongjang opakovaně kritizuje jako provokaci a nácvik invaze do Severní Koreje. Na tiskové konferenci po setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem to oznámil americký prezident Donald Trump a zdůraznil, že USA si ale v Jižní Koreji své vojenské kapacity ponechají.

"Válečné hry jsou velmi drahé, většinu platíme my," řekl Trump. "Za daných okolností, kdy jednáme, je tak podle mě nepatřičné manévry pořádat," dodal s odkazem na Kimův závazek jaderného odzbrojení.

KLDR pořádání manévrů vnímala velmi kriticky a cvičení označovala za velký zdroj napětí na Korejském poloostrově. Také Trump na tiskové konferenci označil cvičení za velmi provokativní. Od jejich pozastavení si pak slibuje snadnější jednání o jaderném odzbrojení.

 

 

Zdroj: ČTK

USA podle Trumpa pozastaví vojenská cvičení s jihokorejskou armádou Foto: Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

  1. Vláda chce představit plán investic na 10 let

    Společnost ·

    Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.