USA podle Bílého domu z jednání s EU získaly víc, než čekaly

Z obchodních jednání s Evropskou unií získaly Spojené státy víc, než očekávaly. Agentuře Reuters to ve čtvrtek sdělil vysoce postavený představitel Bílého domu. Washington podle jeho slov předpokládá, že bude s Evropou spolupracovat v boji proti poškozování trhu Čínou.

Činitel Bílého domu komentoval středeční jednání prezidenta Donalda Trumpa s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, které vyústilo v překvapivou dohodu omezující bezprostřední riziko obchodní války mezi Evropou a Amerikou. Řekl, že před tímto jednáním nebylo jasné, kolik pružnosti Evropa projeví.

"Evropská unie se zapojila do rozhovoru a byla otevřena návrhům, které jsme předložili ohledně zrušení cel, bariér a subvencí," řekl Reuters činitel, který si nepřál být jmenován. Dodal, že EU je přístupna návrhu na sjednání krátkodobých obchodních dohod i diskusi o dlouhodobých amerických zájmech.

Evropská unie chce "spolupracovat s USA ohledně Číny" a je připravena pomoci s reformou Světové obchodní organizace (WTO), pokračoval zdroj agentury Reuters. Trump si podle něj ponechal páky k obnovení cel, pokud EU a USA nedospějí k dohodě. Evropa by se měla víc otevřít dovozu amerických automobilů, dodal.

 

 

 

Zdroj: ČTK

USA podle Bílého domu z jednání s EU získaly víc, než čekaly Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR předala USA ostatky padlých vojáků

    Společnost ·

    Severní Korea v pátek předala Spojeným státům část pozůstatků amerických vojáků, kteří na Korejském poloostrově padli za války v letech 1950-53. Informoval o tom Bílý …

  2. Jaká byla cesta k nové kubánské ústavě?

    Společnost ·

    Kubánský parlament v neděli jednomyslně schválil návrh nové ústavy, která oficiálně uznává soukromé vlastnictví a volný trh. Její přijetí slavili i zástupci kubánské L…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.