reklama

USA otestovaly mezikontinentální balistickou raketu, aby demonstrovaly svoji sílu

Americká armáda otestovala z noci na pátek mezikontinentální balistickou raketu Minuteman III. Američané ji vypustili z kalifornské letecké základny a dopadla v jižním Tichomoří. Podle agentury Reuters tak Spojené státy chtějí demonstrovat spolehlivost svého jaderného arzenálu ve chvíli, kdy eskaluje vojenské napětí, se zeměmi jako je Rusko nebo Severní Korea.

Mohlo by vás zajímat

Střela bez nálože byla vypálena ze základny Vandenberg krátce před půlnocí místního času. Náměstek ministra obrany Robert Work řekl, že USA uskutečnily od ledna 2011 nejméně 15 podobných testů s cílem vzkázat strategickým konkurentům, jako jsou Rusko, Čína a KLDR, že Washington má účinný jaderný arzenál. "Přesně z tohoto důvodu to děláme," řekl podle Reuters na základně Work novinářům.

Ukázat spolehlivost jaderné síly se pro Spojené státy stalo v poslední době zvlášť důležité, protože americký arzenál bude brzy zastaralý. Tato skutečnost spolu s některými dalšími problémy v jaderných silách USA vyvolala otázky o jejich účinnosti, poznamenal Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

USA otestovaly mezikontinentální balistickou raketu, aby demonstrovaly svoji sílu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruský Gazprom snížil dodávky plynu do Turecka

    Byznys ·

    Ruská státní plynárenská společnost Gazprom snížila dodávky zemního plynu soukromým podnikům v Turecku o deset procent. Důvodem byly spory ohledně cen za komoditu. Age…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.