USA objevily u Audi další software pro obcházení emisních testů

Kalifornský regulační úřad objevil v některých automobilech značky Audi ze skupiny Volkswagen další software umožňující manipulovat s emisními testy. Jedná se o zařízení, které při testech snižuje emise oxidu uhličitého. Informoval o tom německý nedělník Bild am Sonntag.

Podle Bildu, který necituje žádné zdroje, nový software objevil kalifornský úřad pro čistotu ovzduší (CARB). Ten figuroval i v loňském nálezu softwaru, který v naftových vozech Volkswagenu snižoval při testech emise oxidů dusíku. CARB i Audi se agentuře Reuters ke zprávě odmítly vyjádřit.

Podle listu obsahují software snižující ve zkušebních podmínkách emise oxidu uhličitého i naftové a benzinové vozy Audi prodávané v Evropě. Zařízení firma instalovala do vozů s určitým typem automatické převodovky a spouští se, když zjistí, že se neotáčí volant, uvedl Bild. Podle listu se přestal tento software instalovat letos v květnu a Audi kvůli této praxi potrestala několik svých inženýrů.

Loni v září americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen po odhalení skandálu v USA přiznal, že po celém světě instaloval software umožňující manipulace s emisemi oxidů dusíku do zhruba 11 milionů naftových aut, včetně značek Audi a Škoda.

 

 

Zdroj: ČTK

USA objevily u Audi další software pro obcházení emisních testů Foto: Darren Brode / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.