USA, Jižní Korea a Japonsko chtějí svolat v důsledku testů KLDR Radu bezpečnosti OSN

Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko žádají kvůli nedělní raketové zkoušce KLDR svolání Rady bezpečnosti OSN. Informaci uvedla agentura Reuters s odkazem na zástupce mise USA u OSN. Podle jeho slov by se schůzka mohla uskutečnit již v pondělí.

Severní Korea provedla v neděli zkoušku rakety středního doletu, která byla podle Pchjongjangu úspěšná. Střela dopadla podle amerického strategického velitelství Stratcom do Japonského moře a nepředstavovala žádnou hrozbu pro USA.

Test už v neděli odsoudily Spojené státy, Jižní Korea i Japonsko. Tyto země se obávají, že KLDR vyvíjí mezikontinentální balistickou střelu, která by byla schopna doletět například na západní pobřeží USA.

Rada bezpečnosti OSN uvalila zatím poslední sankce na KLDR loni v listopadu, kdy regovala na zářijový jaderný test Pchjongjangu. Test byl už pátý v pořadí a z dosud provedených jaderných zkoušek největší. Patnáctičlenná Rada bezpečnosti tehdy sankce přijala jednomyslně.

OSN uvalila sankce proti Severní Koreji už v roce 2006 v důsledku jaderných a raketových testů, od té doby byly sankce několikrát zpřísněny.

 

 

Zdroj: ČTK

USA, Jižní Korea a Japonsko chtějí svolat v důsledku testů KLDR Radu bezpečnosti OSN Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko dodá Srbsku šest stíhacích letounů MiG 29

    Byznys ·

    Srbský ministr obrany Zoran Djordjević navštívil Rusko. Po svém návratu domů oznámil, že Moskva zemi dodá šest stíhacích letounů MiG 29. Novinářům rovněž sdělil, že ru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.