USA by podle OSN měly přestat urychleně rozdělovat rodiny migrantů

Spojené státy by měly okamžitě přestat rozdělovat rodiny migrantů, jež nelegálně překročily mexicko-americkou hranici. V úterý k tomu vyzval Úřad OSN pro lidská práva (OHCHR). Oddělovat děti od rodičů podle mluvčí úřadu rozporuje lidským právům.

"Spojené státy by měly okamžitě zastavit praxi rozdělování rodin a přestat kriminalizovat něco, co by maximálně mělo být správním deliktem ve formě nelegálního vstupu či pobytu v USA," uvedla mluvčí OHCHR Ravina Shamdasaniová. Spojené státy kritizovala za "nulovou toleranci", v rámci které bylo po překročení hranice s Mexikem v USA od října od svých rodin odděleno několik stovek dětí, včetně ročního batolete.

V prohlášení OHCHR uvedl, že "děti by nikdy neměly být zadržovány z důvodů souvisejících s migračním statusem jich samotných nebo jejich rodičů". Internování nikdy není v nejlepším zájmu dítěte a vždy představuje závažné porušení jeho práv, dodal úřad.

Praxe rozdělování rodin na americko-mexické hranici podle Shamdasaniové přerostla ve "svévolné a nezákonné" zasahování do rodinného života.

 

 

Zdroj: ČTK

USA by podle OSN měly přestat urychleně rozdělovat rodiny migrantů Foto: Osugi / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Instituce EU by podle Kurze měly začít šetřit

  Společnost ·

  Instituce Evropské unie by měly jít příkladem členským zemím a začít šetřit. V rozhovoru poskytnutém německému listu Die Welt to dnes řekl rakouský kancléř Sebastian K…

 2. Rusko nechce destabilizovat EU, ujistil Putin

  Společnost ·

  Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by jeho země považovala za politickou výhodu nestabilní Evropskou unii. V zájmu Ruska naopak je, aby byla unie jednotná a vzk…

 3. Politické El Clásico vrcholí

  Společnost ·

  Nového premiéra si zvolily během minulého týdne obě strany politického konfliktu ve Španělsku. Španělští poslanci poprvé v historii vyslovili nedůvěru vládě a lidoveck…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.