Uprostřed pouště ve Spojených arabských emirátech vyroste unikátní ekologický hotel

V oblasti Liwa ve Spojených arabských emirátech na jih od hlavního města Abu Dhabi vyroste nový hotelový komplex The Oasis Eco Resort. Nepůjde o ledajaký hotel. Realizace samotné stavby bude totiž probíhat uprostřed pouště. Rezort pak bude zcela závislý na obnovitelných zdrojích. Jeho otevření se očekává v roce 2020. Samotný projekt navrhla podle internetového magazínu Business Insider londýnská společnost Baharash Architecture.

Přestože se hotel nachází uprostřed pouště, tak půjde o jeden z vůbec z „nejzelenějších“ rezortů na světě. Chod hotelu bude záviset na recyklaci odpadních vod. Energii bude nový ekologický rezort získávat z hojného počtu solárních panelů. Samotná výstavba bude zahájena v roce 2018. V následující galerii se můžete podílet na několik návrhů.

 

Jezírko uprostřed rezortu bude sloužit jak pro rekreaci, tak i pro zavlažování rostlin.

Zdroj: Baharash Architecture

 

Hosté v rezortu se budou moct těšit z 84 luxusních apartmánů.

Zdroj: Baharash Architecture

 

Součástí rezortu budou i kulinářské restaurace. Kuchaři budou vařit pokrmy z vlastních vypěstovaných surovin. Další součástí hotelové komplexu pak bude fitness centrum a lázně.

Zdroj: Baharash Architecture

 

Střecha je navržena tak, aby mohla pojmout co nejvíce solárních panelů. Ty budou rozmístěny na celkové ploše o rozměrech 14 586 metrů čtverečních. Jejich úlohou bude stoprocentní uspokojení energetických potřeb resortu.

Zdroj: Baharash Architecture

 

Hotelový rezort zaměstná odborníky na divokou zvěř a zaměstnance, kteří se budou starat o svěžest a harmonii okolí.

Zdroj: Baharash Architecture

 

Společnost Eco Resort Group vnímá ekoturistiku jako přínos pro životní prostředí, komunitu, kulturní dědictví a zlepšení ekonomiky v regionu Liwa.

 Zdroj: Baharash Architecture

 

Rezort má rukopis skutečné oázy vsazené doprostřed písečných dun.

Zdroj: Baharash Architecture

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

Uprostřed pouště ve Spojených arabských emirátech vyroste unikátní ekologický hotel Foto: Baharash Architecture

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.