Univerzita Karlova hostila sedmou národní konferenci transferu technologií

Ve dnech 15. a 16. května 2019 se v pražském hotelu Pyramida sešli příznivci transferu znalostí na již 7. ročníku národní transferové konference, kterou tentokrát hostila Univerzita Karlova. Více o ní na Youradio talk prozradil Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Pořádání letošního ročníku konference se zhostilo Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT) ve spolupráci s dceřinou společností univerzity, Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP). Akci již tradičně spolupořádal také spolek Transfera.cz, který hájí zájmy transferové komunity v Česku již od roku 2014 a aktuálně sdružuje na 40 členů.

„Program obsahoval jak velmi zajímavé a inspirativní přednášky zahraničních hostů, tak některé příklady úspěšných projektů, které se již podařilo využít v praxi anebo se na tom pracuje“, řekl Aleš Vlk, jehož web byl mediálním partnerem konference.

Součástí konference byly i panelové sekce – kde se například diskutovala problematika zakládání spin-off společností na vědecké a akademické půdě.

 

 

 

Zdroj: YRT, Vědavýzkum.cz

Univerzita Karlova hostila sedmou národní konferenci transferu technologií Foto: YRT

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.