UniCredit bude propouštět, v Itálie se dohodla s odbory

Největší italská banka UniCredit se dohodla s odbory v Itálii na propuštění 3900 zaměstnanců. Dohoda přichází v době, kdy se banka připravuje na důležitou rekordní emisi nových akcií za 13 miliard eur (351,4 miliardy korun), napsala agentura Reuters.

Nový generální ředitel UniCredit Jean Pierre Mustier představil v prosinci podnikatelský plán, jehož důležitou součástí je zrušení 14 000 pracovních míst do roku 2019. Plán, který má posílit rozvahu banky, také počítá s prodejem špatných úvěrů za 17,7 miliardy eur.

UniCredit uvedla, že kvůli propuštění 5600 zaměstnanců zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí mimořádné náklady na restrukturalizaci 1,7 miliardy eur. Kromě Itálie se banka dohodla také na zrušení pracovních míst v Německu a Rakousku.

V Itálii se propouštění uskuteční na dobrovolném základě. Banka se rovněž zavázala, že v příštích třech letech přijme 1300 nových zaměstnanců.

UniCredit v pondělí spustí prodej nových akcií. Zisk z prodeje má pomoci zmírnit loňské ztráty banky vzniklé hlavně odpisy špatných úvěrů.

 

 

Zdroj: ČTK

UniCredit bude propouštět, v Itálie se dohodla s odbory Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 3D televize končí, už se nebudou vyrábět

    Tech ·

    Televize s technologií 3D jsou, jak se zdá, za zenitem. Žádné hlavní technologické firmy už nevyrobí televizní soupravu, která by byla schopná ukázat pořady a filmy ve…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.