Umí lidé vytvořit umělou inteligenci, která funguje podobně jako lidský mozek?

Napodobení lidského mozku pomohlo americkým vědcům takovou umělou inteligenci, která umí to, co dříve bezpečně odlišovalo člověka od počítače. Co to je? 

Asi každý z Vás narazil někdy na to, že při práci s počítačem a odesílání nějakých dat nebo při vstupu do nějakého systému musel opsat bezpečnostní kód – kód captcha. Člověk musí přepsat různě pokroucený text a někdy i sám má problém rozpoznat, jaké znaky opisuje. A robot už na to nestačil nikdy. Ale to se mění.

Výzkumníci z kalifornské firmy Vicarious AI nyní ukázali nový způsob počítačového čtení znaků. Jejich neuronová síť, inspirovaná stavbou lidského mozku, dokázala číst zkreslený znak s 94% úspěšností.

 

Zajímá Vás téma umělé inteligence? Chcete si poslechnout celý příběh? V playeru výše Vás s ním seznámí redaktor technet.cz, Pavel Kasík.

 

Zdroj: ZET

Umí lidé vytvořit umělou inteligenci, která funguje podobně jako lidský mozek? Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Jaké jsou nyní plány Carlese Puigdemonta?

  Společnost ·

  Španělská justice se dnes bude zabývat obviněními vůči členům sesazeného vedení Katalánska, nad jehož úřady kvůli protiústavnímu vyhlášení nezávislosti převzal kontrol…

 2. Zeman pověří Babiše jednáním o sestavení vlády

  Společnost ·

  Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech pověří předsedu hnutí ANO Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Neformální krok by měl být první na cestě k pozdějšímu jmenová…

 3. Od hokeje k vaření

  Byznys ·

  22letý Martin Škoda je přes své mládí velmi uznávaným kuchařem. Opakovaně boduje na kuchařských Oscarech, přesněji řečeno Oscarech mezi kuchařkami. Jedná o prestižní s…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.