Ukrajinský Antonov plánuje obnovit sériovou výrobu letadel

Ukrajinský výrobce letadel Antonov hodlá do konce příštího roku obnovit sériovou produkci. Umožní mu to dohoda s americkou společností Boeing, která ukončí jeho závislost na Rusku. Informuje o tom agentura Reuters.

Vztahy mezi Kyjevem a Moskvou se v prudce zhoršily v důsledku ruské anexe ukrajinského Krymu v roce 2014. Antonov, který z Ruska dovážel většinu součástek, dva roky poté zastavil sériovou výrobu.

Díky dohodě s Boeingem nyní ukrajinská firma hodlá vyrábět osm letadel ročně. První dva až tři letouny by měly být hotovy do konce příštího roku, řekl agentuře Reuters šéf podniku.

Společnost Antonov byla založena v roce 1946. Firma během své existence vyráběla desítky různých typů letadel. Mezi její produkty patří mimo jiné nákladní letadlo An-225 Mrija navržené jako součást vesmírného programu bývalého Sovětského svazu. Jediný dokončený letoun An-225 z roku 1988 je doposud největším letadlem na světě.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Ukrajinský Antonov plánuje obnovit sériovou výrobu letadel Foto: VanderWolf Images / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Akcionář žaluje Facebook kvůli poklesu akcií

    Společnost ·

    Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Mohla by to být…

  2. Putin pozval Trumpa na návštěvu Moskvy

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa do Moskvy. Oba jsou na setkání připraveni, musí však k němu být vytvořeny vhodné podmínky. Š…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.