Ukrajina očekává, že v lednu dostane od MMF tři splátky úvěru najednou

Ukrajina očekává, že po 8. lednu, kdy delegace Mezinárodního měnového fondu navštíví Kyjev, dostane tři splátky z dohodnutého úvěrového programu. Řekla to guvernérka ukrajinské centrální banky Valerija Gontarevová. 

"Ukrajina počítá s tím, že dostane ihned po návštěvě mise MMF v lednu tři tranše," řekla Gontarevová na tiskové konferenci.

Šéfka centrální banky podle agentury Reuters dodala, že s pomocí úvěrů od fondu by mohly ukrajinské devizové rezervy příští rok vzrůst na nejméně 15 miliard dolarů (342 miliard Korun) z úrovně 9.9 miliardy dolarů na konci listopadu. Devizové rezervy země se od počátku roku kvůli splátkám dluhu za ruský plyn a podpoře domácí měny snížily zhruba na polovinu.

Šéf mise MMF Nikolaj Georgiev na konci předminulého týdne oznámil, že mise během své poslední návštěvy na Ukrajině pokročila v jednáních, na uvolnění další splátky dohodnutého úvěru se ale nedohodla. Finanční pomoc Ukrajině podmiňuje MMF reformami, v těch ale podle expertů země příliš nepokročila.

 

Zdroj: ČTK

Ukrajina očekává, že v lednu dostane od MMF tři splátky úvěru najednou Foto: ČTK: Mezinárodní měnový fond

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.