Ukrajina dostane od USA finanční pomoc v hodnotě 220 milionů dolarů

Vláda Spojených států počítá s poskytnutím nové finanční pomoci Ukrajině ve výši 220 milionů dolarů (5,3 miliardy korun). Viceprezident Joe Biden to ve středu v americkém hlavním městě řekl předsedovi ukrajinské vlády Volodymyru Hrojsmanovi. Peníze mají být určeny na realizaci politických a hospodářských reforem a na podporu ukrajinské energetiky.

Biden upozornil, že poskytnutí finanční pomoci podléhá schválení amerického Kongresu. Kyjev má částku využít na upevnění demokratických institucí, na posílení vlády práva a na boj s korupcí.

Podle Bílého domu Biden s Hrojsmanem hovořil o situaci v Donbasu a o cestách k decentralizaci ukrajinské státní správy, s níž počítají mírové dohody z Minska.

Hrojsmanův poradce Ivan Mikloš ve středu agentuře Reuters řekl, že rozpočtová krize a problémy platební bilance se na Ukrajině zmírní, pokud země dostane půjčku jedné miliardy dolarů od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Ukrajina bude muset schválit víc reformních zákonů, aby splnila požadavky MMF a dostala celou přislíbenou částku ve výši 1,7 miliardy dolarů, řekl Mikloš.

„Pokud nedostaneme celou částku najednou, pak naším cílem je získat první část v červenci a druhou na podzim,“ dodal slovenský ekonom.

 

 

Zdroj: ČTK

Ukrajina dostane od USA finanční pomoc v hodnotě 220 milionů dolarů Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Reorganizace policie se odloží o měsíc

    Společnost ·

    Chystaná reorganizace policie se odloží ze začátku července na začátek srpna. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na úterním mimořádném jednání Bezpečnostní rady stát…

  2. Prolamování ledů: Erdogan napsal dopis Putinovi

    Společnost ·

    Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan napsal svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi dopis, ve kterém vyjadřuje naději na zlepšení vzájemných vztahů. Médiím to řek…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.