Udílení Oscarů probíhalo v počátcích bez mediální pozornosti. Trvalo jen 15 minut

Udílení zlatých Oscarů má ve filmovém průmyslu tradici už několik desetiletí. O vůbec prvních nominovaných jménech na nejslavnější filmovou cenu se rozhodlo 18. února 1929. Tehdy je vymyslel slavný filmový producent Louis Mayer, který zároveň stál i za vytvořením Akademie filmových umění a věd. Oceněním si pak chtěl herce a tvůrce zavázat. Přestože první Oscaři byli vyhlášeni 18. února 1929, k slavnostnímu předávání pozlacených sošek došlo až o tři měsíce později. Konkrétně 16. května v hotelu Roosevelt v Los Angeles. Banketu se zúčastnilo okolo 250 lidí. Cena vstupenek byla pět dolarů. Soutěžilo se celkem ve dvanácti kategoriích. A oproti současnosti se jednalo o poměrně krátký ceremoniál. Trval totiž pouhých patnáct minut.

Udílení Oscarů probíhalo v počátcích bez mediální pozornosti. Trvalo jen 15 minut Foto: Jaguar PS / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česko se k internetu připojilo před 27 lety

    Tech ·

    Internet je dnes už nedílnou součástí našich životů. Přitom to není tak dávno, kdy jsme fungovali bez něj. Vůbec poprvé se Československo oficiálně připojilo k interne…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.