„Uber se nemůže chovat jako startup, potřebuje mít zralejší přístup,“ říká vrcholný manažer firmy

Alternativní taxislužba Uber se již nemůže chovat jako startup, potřebuje mít naopak zralejší přístup. Podle zpravodajského portálu CNN to řekl vrcholný manažer společnosti pro oblast Asie a Latinské Ameriky Andrew Macdonald. Ten rovněž uvedl, že pro něj byla šokem rezignace bývalého ředitele Travise Kalanicka. 

„Někdy jsme se tvářili jako startup, ale svět nás tak nevidí,“ řekl Macdonald. Podle jeho slov společnost již není v současnosti startupem.

Macdonald patří mezi klíčové jedince, kteří mají Uberu pomoci vypořádat se s krizí spojenou se skandály, k nimž došlo během posledních šesti měsíců. Problémy zahrnuje podle CNN rovněž rezignace ředitele Uberu Travise Kalanicka.

Podle Macdonalda musí firma aktuálně investovat do segmentu lidských zdrojů, rozmanitosti a začleňování. Pro americkou společnost je dále nezbytné stavět na věcech, které jsou pro Uber skvělé. Naopak je potřebné zlepšovat problematické věci.

Macdonald byl blízkým spolupracovníkem Kalanicka a řekl, že jeho rezignace jej zasáhla. „Byl to šok. Byl jak šéfem, tak i přítelem. Postavil Uber a dal naši misi do pohybu. Mnoho mých zkušeností zde, je definováno jeho vizí,“ řekl Macdonald.

Potřeba intenzivnější spolupráce s vládami

Kalanick rezignoval na svůj post letos v červnu. Jeho drzý manažerský styl pomohl firmě překonat řadu překážek včetně útoků ze strany vlastníků taxislužeb. Ti tvrdili, že Uber porušuje zavedené zákony. Kalanick tuto problematiku nazval za „zásadní konfrontaci“. K rezignaci dohnali podle CNN nakonec Kalanicka samotní investoři.

V současnosti Uber prochází „evolucí“ ve svém přístupu k podnikání. Podle Macdonalda je důležité uvažovat nad tím, jak přistupovat k rozhovorům s vládami zúčastněných stran. „Myslím si, že musíme pracovat tak, abychom více spolupracovali,“ řekl Macdonald portálu CNN. Navzdory dříve zmíněným turbulencím Uber pokračuje v mohutné expanzi. Alternativní taxislužba působí ve 105 asijských městech a brzy spustí své služby i v Kambodži.

Ve čtvrtek 13. července se objevila další novinka o tom, že ruská internetová firma Yandex naváže spolupráci s Uberem v oblasti sdílených jízd v Rusku a pěti dalších sousedních zemích. Konkrétně pak jde o Arménii, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzii a Kazachstán. Tato dohoda má pokračovat v globální expanzi a zacelit mezeru po odchodu Uberu z čínského trhu. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

„Uber se nemůže chovat jako startup, potřebuje mít zralejší přístup,“ říká vrcholný manažer firmy Foto: Evan Lorne / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.