Uber pracuje na nové chatovací aplikaci. Kvůli anonymitě.

Alternativní taxislužba Uber připravuje pro kontakt řidičů se zákazníky chatovací aplikaci, která klientovi zaručí anonymitu. V současné době spolu komunikují prostřednictvím zpráv SMS a telefonicky. Aplikace pro chatování by měla být spuštěna během několika týdnů, oznámil server CNN.

Bude-li chtít zákazník kontaktovat řidiče, který je právě za volantem, vstoupí ve svém chytrém telefonu do chatovací sekce a řidiči pošle zprávu. Řidiči pak vzkaz bude nahlas přečten, takže informaci dostane a přitom se může soustředit na řízení. Přijetí informace řidič potvrdí jediným klepnutím na displej.

Nový software podle společnosti zaručuje naprostou anonymitu. Mluvčí Uberu nicméně připomněla, že firma už dříve skrývala telefonní čísla řidičů i zákazníků pomocí vlastní anonymizační technologie.

Uber pracuje na nové chatovací aplikaci. Kvůli anonymitě. Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Zákon o lobbingu znovu na scéně

    Společnost ·

    Po delší době bylo v rámci legislativního procesu opět otevřeno téma regulace lobbingu. Některé aspekty nově připravované právní úpravy popisuje v pořadu Právní okénko…

  2. Mattis: Válka s KLDR by byla katastrofa

    Společnost ·

    Válka se Severní Koreou by byla katastrofou a Spojené státy stále upřednostňují diplomatické řešení sporu. V době, kdy si Bílý dům a Pchjongjang vyměňují ostré výhružk…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.