Uber překročil hranici pěti miliard jízd

Přední světový provozovatel alternativní taxislužby Uber překročil 20. května milník pěti miliard zprostředkovaných jízd. Sanfranciská společnost o tom ve čtvrtek informovala na své webové stránce. Hranici jedné miliardy přitom překonala teprve předloni, pět let od svého založení.

Uber uvedl, že 20 května v 8:29 začalo zároveň 156 jízd zprostředkovaných jeho mobilní platformou a uskutečnily se ve 24 zemích na šesti kontinentech. Všem těmto 156 řidičům, z nichž dva absolvovali svou první jízdu, firma jako výraz poděkování předá šek na 500 dolarů (zhruba 11 500 orun).

Uber, který vznikl v roce 2010, zprostředkoval miliardtou jízdu ke konci roku 2015. O šest měsíců později pak překročil hranici dvou miliard jízd.

Minulý týden spoluzakladatel Uberu Travis Kalanick odstoupil z funkce generálního ředitele podniku. Firma se v poslední době potýká se sérii nepříznivých událostí, včetně obvinění ze sexuálního obtěžování v podniku či videozáznamu Kalanickovy hádky s jedním z řidičů, který si stěžoval na pokles sazeb. Uber již v březnu uvedl, že chce napravit svou poškozenou pověst a zlepšit firemní kulturu.

 

 

Zdroj: ČTK

Uber překročil hranici pěti miliard jízd Foto: mrmohock / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Britská vláda těsně získala důvěru parlamentu

    Společnost ·

    Britský parlament dnes vyslovil důvěru vládě premiérky Theresy Mayové, když schválil vládní program na příští dva roky. Menšinový kabinet konzervativců, kteří nemají v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.