Uber obdržel dopis od Krnáčové a Babiše, vyzývají jej k dodržování zákonů

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) zaslali dopis řediteli firmy Uber Daru Khosrowshahimu. V něm firmu vyzývají k tomu, aby dodržovala české zákony a své služby provozovala podle nich. Jestliže tak neučiní, má z Česka odejít. Vychází to z dopisu, který premiér s primátorkou odeslali.

Babiš již vyzval Uber k dodržování zákonů po protestech taxikářů, které se uskutečnily před asi dvěma týdny. Taxikáři kvůli provozování služeb typu Uber blokovali dopravu v Praze znovu.

V dopise šéfovi Uberu premiér s primátorkou píšou, že praktiky společnosti jsou daleko od jejího korporátního hesla „dělat správnou věc“. „V ČR jsme zanícení fandové technologií, modernizace zákonů a benefitů, které to zákazníkům přináší. Nicméně, jak ukázaly jiné služby, všechny výhody jim mohou být nabízeny s respektem k právu naší země,“ píšou v dopise.

Upozorňují rovněž na to, že poskytované služby budou podrobovány kontrolám nebo prošetřovány, zda nedochází k daňovým únikům. Upozorňují rovněž, že firma nespolupracuje s policií.

V Praze v pondělí protestovali proti Uberu a Taxify desítky taxikářů, kteří blokovali dopravu v Lazarské ulici a jejím okolí a na magistrále. Taxikáři požadují rychlé vyřešení situace. Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO) slíbil novelu zákona. Ta má být hotova asi za rok, což se taxikářům nelíbí. V Praze je podle odhadů asi 8300 taxikářů.

 

 

Zdroj: ČTK

Uber obdržel dopis od Krnáčové a Babiše, vyzývají jej k dodržování zákonů Foto: MikeDotta / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Berlusconi touží po 40 % hlasů

    Společnost ·

    Italský expremiér Silvio Berlusconi, který v nadcházejících parlamentních volbách usiluje o návrat do nejvyšší politiky jako jedna z hlavních tváří pravostředové koali…

  2. Čína odsoudila nové americké sankce proti KLDR

    Společnost ·

    Čína dnes odsoudila nové americké sankce proti Severní Koreji, které postihnou i některé čínské společnosti. Spojené státy podle vyjádření čínského ministerstva zahran…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.