Uber je navzdory nedávným skandálům ve výborné kondici

Případy sexuálního obtěžování, rezignace spoluzakladatele Uberu Travise Kalanicka a žaloby se negativně nepodepisují na hospodaření alternativní taxislužby. Dokazují to údaje zveřejněné portálem Axios. Přesnost těchto informací přitom potvrzuje i zpravodajský portál BBC.

Příjmy společnosti Uber stoupají. Ztráta společnosti se naopak snižuje. Nové statistiky poukazují na to, že nedávné nepříjemné události neměly nepříznivý vliv na hospodaření Uberu.

Tržby alternativní taxislužby během posledních tří měsíců do července dosáhly 1,75 miliardy dolarů (38,8 miliard korun. Ztráty ve stejném období poklesly o 9 procent na hodnotu 645 milionů dolarů (1,1 miliardy korun).

Investoři podle BBC nezapomenou k těmto ztrátám vyjádřit své poznámky. Veškeré ostatní ukazatele ovšem poukazují na pozitivní trend. Oproti předchozímu čtvrtletí vzrostly rezervace jízd u Uberu o 17 procent. Celosvětově v rámci všech trhů, na nichž Uber působí, stouply v loňském roce o 150 %.

Na veřejnost se podle zpráv BBC dostaly informace, že novým výkonným ředitelem společnosti Uber se může stát bývalý ředitel firmy General Electric Jeff Immelt. Společnost kromě ředitele musí obsadit i další pozice, jako jsou provozní nebo finanční ředitel. Za této kondice by to neměl být ale žádný problém. 

Uber se stal globálně nepostradatelnou službou, která představuje běžnou součást každodenního života pro mnoho lidí. V současnosti navíc nevykazuje žádné známy potíží. 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Uber je navzdory nedávným skandálům ve výborné kondici Foto: Prathan Chorruangsak / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spotřeba mobilních dat v Česku neustále roste

    Komerční sdělení ·

    Minulý týden Český telekomunikační úřad otevřel veřejnou konzultaci závěrů, které vzešly z testu velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám. Případná regulace ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.