„U půjček do podnikání jde o příběhy, investory to baví sledovat,“ říká Bláhová ze Zonky

Zonky představuje službu, v rámci níž lidé půjčují lidem. Tato platforma propojuje dva druhy zákazníků. Konkrétně pak jde o lidi, kteří mají zájem o půjčku. Na druhé straně jsou lidé, kteří usilují o zhodnocení svých investovaných prostředků. Lidé si pak často chtějí půjčit peníze na podnikání. Tato varianta přitom často přináší zajímavé příběhy. V pořadu Podnikání od A do Zet to řekla Anna Bláhová, která má v Zonky na starosti péči o zákazníky. 

Vedle příběhu samozřejmě důležitou roli hraje zhodnocení samotné investice. „Já se vám musím přiznat, že investorům jde o peníze. Hřeje je to, ale vliv tam má i rating, který jim přináší výnos. To znamená, pokud má někdo rating C nebo B, tak jsou na tržišti tyto ratingy hodně rychle vybrány. Je to rizikovější, ale mám větší výnos,“ na rádiu Zet to řekla Bláhová.

Zonky ale není populární pouze o investorů. Službu si oblíbili i lidé, kteří mají určitou podnikatelskou vizi. Chtějí dosáhnout na půjčku, jež jim pomůže nakopnout jejich podnikání, nastartovat jejich e-shop nebo spustit úplně novou službu.

„Musím přiznat, že naše investory i nás velmi baví číst příběhy lidí. Pokud je půjčka na podnikání nebo na nějakou činnost, tak rozhodně dává smysl. Je to vlastně taková malá investice. To znamená, že jsme na tržišti půjčili na minipivovar, kavárny, cukrárny, 3D tiskárnu i na rozjezd módního krejčovství,“ uvedla Bláhová.

Zákazník o půjčku na podnikání si tímto krokem může zařídit i propagaci. Pokud něco o sobě napíše nebo přiloží webové stránky, tak se může objevit i v blogu Zonky Times. Zajímavý faktor představuje i propagace na Facebooku.

„Máme tam asi 20 tisíc lidí. Komunita, která kolem naší služby je, je poměrně silná. Takže si tím můžete oslovit krásně i zákazníky,“ sdělila Bláhová. 

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Annou Bláhovou si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

„U půjček do podnikání jde o příběhy, investory to baví sledovat,“ říká Bláhová ze Zonky Foto: ZET / Michal Kvapil

reklama

Další články

 1. Texas stále čelí záplavám, obětí přibývá

  Společnost ·

  Americký stát Texas i nadále bojuje se záplavami, jež způsobila bouře Harvey. Množí se zprávy o obětech, server BBC již například informuje o nejméně devíti úmrtích so…

 2. Mall.cz přišel o 750.000 hesel starších účtů

  Byznys ·

  Internetovému obchodu Mall.cz odcizili hackeři údaje až k 750.000 starších uživatelských účtů. Firma se proto rozhodla část hesel vymazat, aby zabránila jejich zneužit…

 3. Skončí Barcelona jako Benátky?

  Společnost ·

  Mnoho Španělů je čím dál víc frustrováno armádou turistů, kteří berou útokem centra měst, narušují život obyvatel a zatěžují místní zdroje. V roce 2016 navštívilo Špan…

 4. Harvey v Texasu způsobil smrt i rozsáhlé záplavy

  Společnost ·

  Americký stát Texas o víkendu zasáhl hurikán Harvey, který způsobil nejméně dvě úmrtí. Hurikán již během soboty zeslábl v pouhou tropickou bouři, Texas se ale nadále p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.