U Lékaře: Osteoporóze, čili řídnutí kostí, lze předcházet pohybem, říká prof. V. Palička

Osteoporóza postihuje v Česku 15 procent mužů a 33 procent žen ve věku nad 50 let.  Co bychom tedy měli dělat, abychom se ve vyšším věku  vyhnuli zlomeninám například kyčlí a obratlů? Když v Americe ve 30. letech prudce narostl počet aut, deset let na to dramaticky stoupl i výskyt osteoporózy. Toto onemocnění souvisí také s tím, že jsme se přestali pohybovat, říká profesor Vladimír Palička, předseda Společnosti pro metabolická onemocnění skeletu.  

MUDr. Vladimír Palička, CSc., je předseda Společnosti pro metabolická onemocnění skeletu České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.  O osteoporóze v pořadu U lékaře hovořil s autorem pořadu, MUDr. Tomášem Šebkem.

 

U lékaře je pravidelný pořad vysílaný ve Studiu Zet na rádiu BBC, který připravujeme ve spolupráci s internetovou poradnou www.ulekare.cz.

Premiéru pořadu si můžete poslechnout každou středu v 15.46, reprízu v sobotu v 9.46 a také v pondělí v 15.46. Záznam aktuálního dílu pořadu najdete v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

U Lékaře: Osteoporóze, čili řídnutí kostí, lze předcházet pohybem, říká prof. V. Palička Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.