U Francouzské Polynésie vzniká ambiciózní projekt plovoucího města s vlastní kryptoměnou

Je to již téměř deset let, co miliardář Peter Thiel založil neziskovou organizaci zvanou jako Seasteading Institute. Ruku v ruce s ní chce vybudovat první plovoucí město na světě. Internetový magazín Business Insider uvádí, že institut v současné době zahajuje pilotní projekt s vládou Francouzské Polynésie. Skupina v čele s Thielem vybuduje na ostrově 300 domů. Půjde o politicky soběstačnou jednotku využívající vlastní kryptoměnu zvanou jako Varyon.

Zakladatelé projektu zpočátku město popisovali jako liberální utopii bez regulací a daní. Prezident institutu Joe Quirk Business Insideru sdělil, že týmová vize šla nad rámec tohoto počátečního nápadu. Seasteading Institute rovněž sleduje problematiku vycházející z rostoucí hladiny moří. Vyplývající rizika by měla právě plovoucí města eliminovat. Podle předpokladů má do konce století hladina moří stoupnout o necelé dva metry.

Zdroj: YouTube / Dezeen

 

Počátkem roku 2017 Francouzská Polynésie schválila organizaci Seasteading Institute zahájení testování na oceánu. Firma již oznámila, že vybuduje 300 domů.

Zdroj: Blue Frontiers

 

Hlavní investor projektu už není do celé iniciativy napřímo zapojen. Oznámil to alespoň prezident institutu Quirk.


Zdroj: Blue Frontiers

„Peter byl prvním nejdůležitějším investorem Seasteading Institutu v prvních několika letech a získal uznání za to, že finančně podpořil tento velkolepý plán, který by se bez něj nikdy nerealizoval,“ řekl Quirk.

 

Ostrov bude situovaný necelý kilometr od pobřeží. Obyvatele na pevninu dopraví trajekt.

Zdroj: Blue Frontiers

 

První budovy budou představovat jádro toho, z čeho se může stát ještě mnohem větší město

Zdroj: Blue Frontiers 

 

Existuje několik designových návrhů

Zdroj: Blue Frontier

 

Plány počítají s budovami, které disponují velkými solárními panely a větrnými turbínami. Další plány zobrazují budovy ve tvaru podkovy, které obsahují více zeleně.

Zdroj: Blue Frontier

 

Celé plovoucí město má být soběstačné. Potraviny má produkovat pomocí akvakultury. Ta zahrnuje pěstování rostlin ve vodě. Počítá i s chovem ryb.

Zdroj: Blue Frontier

 

Ostrovy budou soběstačně a zásobované solární energií. Mořskou vodu budou schopny odsolovat a následně shromažďovat.

Zdroj: Blue Frontier

 

Předpokládá se, že cena za vybudování plovoucího města se vyšplhá na 60 milionů dolarů. Některé prostředky chce organizace vydělat zavedením vlastní neregulované kryptoměny.

Zdroj: Blue Frontier

 

 

 

 

Zdroj: Business Insider 

 

 

U Francouzské Polynésie vzniká ambiciózní projekt plovoucího města s vlastní kryptoměnou Foto: Business Insider

reklama

Další články

  1. Podpora brexitu v Severním Irsku prudce klesla

    Společnost ·

    Pokud by se nyní konalo referendum o odchodu Británie z Evropské unie, hlasovala by převážná většina obyvatel Severního Irska proti brexitu. Vyplývá to z nového průzku…

  2. Obchodní válka mezi USA a Čínou se odkládá

    Byznys ·

    Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení nových cel na vzájemnou obchodní výměnu. Uvedl to americký ministr financí Steven Mnuc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.