Čtyři psychologické techniky, které pomohou k dosažení úspěchu

Jak nejlépe nastartovat život k úspěchu nebo k dosažení prosperujícího podnikání? Pomoci k tomu může každodenní vykonávání mentálních technik. Důležitou roli v úspěchu hraje totiž psychika člověka. Samotná psychologie pak může napomoci ve správném směřování. Forbes.com přináší čtyři zásadní techniky, které pomohou změnit vaše myšlení. 

Lidé se musí pokusit o zhmotnění svých vlastních snů. Sny jsou důležité více, než si člověk může představit. V cestě za úspěchem totiž představují základní hnací motor. Následující body vycházejí z knihy Vize k úspěchu (Visions to the top). Autorem knihy je Justin Ledford. Ten založil několik prosperujících firem, které vydělaly miliony dolarů.

 

1. Síla záměru

Úspěch lidí není o náhodě. Dosáhnou na něj většinou lidé, kteří vědí, za čím jdou. V jejich mysli neustále zůstává myšlenka jejich záměru. Vědí, že je to nezbytné proto, aby úspěch setrval.

„Přesné záměry jsou to samé, jako když se díváte dalekohledem. Musíte přesně vědět, co hledáte. Ve snaze přesně zaměřit svůj cíl získáte obecnou představu o tom, v čem vaše vize skutečně spočívá. Přestože už znáte přesně svůj cíl, tak je zapotřebí se na něj podívat více do detailu, opticky si jej přiblížit. Čím přesněji záměr přiblížíte, tím zvyšujete šanci toho, co chcete. Pokud se s přesností laseru zaměříte na to, co chcete a podniknete k tomu potřebné kroky, tak toho také docílíte,“ napsal Ledford ve své knize.

Ledford odkazuje na studii Masaru Emota, který odhalil, že naše slova a myšlenky mají dopad na každou buňku v těle. Slova jsou velmi silná. Určují přesně směr vašeho myšleni. Přesně je o tom, jestli budete myslet pozitivně nebo negativně.

Je důležité si pevně stát za tím, po čem člověk touží. Myšlenku ve smyslu: „Nevím, jestli to můžu udělat“, je zapotřebí nahradit větou: „Jsem odhodlaný mít nejlepší měsíc svého života“.

Forbes píše o tom, že vnější svět je pouze odrazem našeho vnitřního světa. Jsme totiž tam, kde jsme v životě. Ve většině případů je to totiž přesně tam, kde chceme být.

 

2. Vizualizace

Ledford ve své knize dále vyzdvihuje vizualizaci, tedy představivost, pomocí níž začnete více používat vaše podvědomí. Tím, že si člověk představí svůj cíl vizuálně, tak rovněž zvyšuje důvěru v sebe samotného. Úspěch se pro něj stane dosažitelnějším. Díky vizualizaci tak začne více věřit svým záměrům a učiní tak patřičné kroky pro dosažení úspěchu. V konečném důsledku zjistí, že svět příležitosti otevírá, ale je zapotřebí důvěřovat svým myšlenkám. Pokud si totiž podnikatel svůj úspěch nedokáže reálně představit, tak nevěří ani ve svůj vlastní záměr. To pak není pozitivním faktorem pro nastartování úspěšného byznysu.

 

3. Meditování a rozjímání

Současný svět je plný stresu vyplývajícího z nástrah, které život přináší. Stále více studií poukazuje na to, že meditace může významně snížit hladinu stresu, snížit krevní tlak, posílit imunitní systém těla, zlepšit kognitivní funkce, zvýšit produktivitu a stimulovat kreativní myšlení, píše Forbes.com.

Ledford věří v to, že meditace je strategickým bodem vedoucím k úspěchu. Člověku může pomoci utřídit myšlenky a zvýšit tak šanci v cestě za splním snu. Meditaci je dobré spojit s vizualizací. Přeneste si do ní svůj sen a prohlubujte si tak vaše podvědomí o úspěchu. Vaše mysl se pak může stát úrodnou půdou pro další inovativní nápad.

 

4. Nahradit zaneprázdněnost za produktivitu

Většina lidí chybuje v tom, že si plete náročnou práci s produktivní. Kontrolování e-mailů a pročítání newsletterů nejsou činnosti, které přímo ovlivňují vaše cíle. Forbes píše, že při cestě k úspěchu je zapotřebí si uvědomit následující priority.

Člověk by si měl do svého diáře napsat pro každý den nejdůležitější úkol. To je věc, jež vám napomůže nasměrovat kurz směrem ke splnění vašeho cíle. Vhodné je tyto body plnit v odpoledních hodinách. V tu dobu je člověk nejproduktivnější. Toto časné splnění úkolu jde ruku v ruce s dalšími pozitivními faktory. Budete mít skvělý pocit s dobře vykonané práce. To vám pomůže vytvořit pozitivní tón pro zbytek dne.

Důležité je také se naučit pracovat efektivně a produktivně. Neznamená to, že člověk má svoji práci zanedbat. Je zapotřebí přijít na řešení, které ušetří více času. 

 

 

Zdroj: Forbes.com, Zet

Čtyři psychologické techniky, které pomohou k dosažení úspěchu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.